Galvanizin Faydaları

GALVANİZ KAPLAMANIN FAYDALARI:

Düşük Maliyet

Maliyeti düşürmek avantajdır. Genellikle uygulamalarda galvaniz maliyeti, alternatif kaplama maliyetinden daha düşüktür. Boya’ya nazaran uzun vadede sıcak daldırma yöntemi ile galvanizleme maliyeti, boyama maliyetinin bile altına düşmüştür.
Diğer Kaplamaların (özellikle boyama) galvanizlemeye göre maliyeti daha fazladır. Sebebi sıcak daldırma yöntemi ile galvaniz, birçok parçanın kısa zamanda, daha az işgücü ve düşük maliyetle kaplanabileceği bir fabrika uygulamasıdır.

Genel Fayda

Reaktif elektrokimyasal metaller içerisinde bulunan çinko doğada mineral olarak bulunur. Çinko yaşamımızın pek çok yerinde bizimledir. Örneğin emaye, kauçuk, boya (pigment), kağıt sanayinde seramik, plastik, cam, olarak her zaman bizimle olan bir elementtir.

Galvaniz kaplanmış çelik, deprem, fırtına gibi doğal afetlere karşı dayanıklılığı ile bilinir. 

Taşıma ve montaj kolaylığı sağlayıp hem de güçlü ve hafif olması önemli bir avantajdır.

 Eğilme mukavemeti ve darbe dayanıklılığı vardır.

Ağır nem ve diğer hava şartlarına karşı büyüme, genişleme, ve salınım gibi deformasyonların olmaması uzun ömürlülük kazandırır. 

İstenilen ölçülerde kolayca imalat yapılabilmesi (ihale vb.) ön çalışma gerektiren işlerde proje öngürülebilirlik ve önceden maliyet hesaplamasının yapılabilmesini sağlayarak, etkili bir ticari ürün haline gelir.

Yanmaz malzeme olduğu için yanma riski yoktur.

Zararlı haşereleri barındırmaz.

İstenildiğinde demontaj / montaj imkanı ile bölmelerin kolayca birleştirilip ayrıştırılabilir.